W dniu 10.06.2016 r. pani dyrektor, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i uczniowie Szkoły Podstawowej w Skórce przybyli na uroczystą mszę świętą z okazji  6-rocznicy nadania imienia placówce. Przed rozpoczęciem Eucharystii wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy zasiedli w ławach kościelnych. Na wstępie ks. proboszcz powitał zgromadzonych i zachęcił do wspólnej modlitwy.
Pierwsze czytanie przeczytał uczeń klasy VI, psalm zaśpiewały uczennice z klasy IV. W homilii kaznodzieja podziękował całej społeczności szkolnej, że swoje świętowanie rozpoczynają modlitwą do Boga. Zwrócił naszą uwagę na fakt pamięci o patronce szkoły, która czuwa i oręduje u Boga, wypraszając potrzebne łaski, aby uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności i wyrastali na dobrych Polaków.
W modlitwie powszechnej wierni modlili się w intencji Ojca św. Franciszka, biskupów, ks. proboszcza, pani dyrektor, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i uczniów o Bożą opiekę i dziękowali za sześć lat owocnej nauki i pracy. W procesji z darami  złożono Jezusowi chleb, wino ,kwiaty, świecę oraz Plastusia, bohatera książek patronki szkoły Marii Kownackiej, który przypomniał o wartościach, którymi żyła autorka.
Na zakończenie Eucharystii celebrans pobłogosławił wszystkich i życzył udanego świętowania.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.