W dniu 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kościół w Skórce obchodził swoje „imieniny”, ponieważ jest pod wezwaniem Narodzenia NMP. W Polsce w tym czasie święci się ziarno pod nowy zasiew, dlatego mówi się również o Święcie Matki Bożej Siewnej.
Wnętrze kościoła było pięknie udekorowane /snopki ze zboża, kwiaty, wieniec żniwny/ przez członków rady parafialnej. Ksiądz proboszcz w homilii nawiązał do historii Święta Narodzenia NMP, porównał ziarno do Słowa Bożego, które posiane na glebie serc ludzkich przynosi plon stokrotny. Celebrans zwrócił uwagę słuchających, że Narodzenie Maryi rozpoczęło Boży plan zbawienia świata. W procesji z darami parafianie złożyli kwiaty, ziarno pod nowy zasiew, chleb i bułki upieczone z tegorocznego ziarna.
Uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili wiersz o Matce Bożej Siewnej, która przez Polskę wędruje; rzuca ziarno w rolę; wszędzie łaski, miłość i zgodę sieje; wiarę umacnia; daje obfite plony, aby chleba nie zabrakło na polskiej ziemi i kwitła Boża chwała.
Na zakończenie uroczystości uczestnicy wyruszyli w procesji wokół kościoła, śpiewając pieśń „Ciebie Boga wysławiamy”, wyrażając Stwórcy uwielbienie i dziękczynienie; otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Mirosław podziękował za uczestnictwo i przygotowanie uroczystości oraz poprosił o zabranie do domów poświęconych bułeczek.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.

W dniu 2.09.2019 r. nauczyciele, rodzice, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Skórce uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/20, której przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Krupiński. Uczniowie zaangażowali się w oprawę nabożeństwa - pierwszy fragment Pisma Świętego przeczytał uczeń klasy VII, Franciszek Szpakowicz, modlitwę wiernych – również przeczytał uczeń klasy VII, Franciszek Morawski.
Ksiądz proboszcz w homilii zachęcał uczniów do systematycznej nauki, dobrego zachowania, nauczycielom i rodzicom oraz pracownikom szkoły życzył cierpliwości i sukcesów w pracy nad kształtowaniem charakterów młodych ludzi.
W modlitwie wiernych polecaliśmy Dobremu Bogu papieża Franciszka, księdza proboszcza, nauczycieli, rodziców, pracowników i uczniów szkoły, aby mieli odwagę, swoim życiem, świadczyć o miłości i dobroci Boga.
Kościół do odprawienia Mszy Świętej jak zawsze pięknie przygotowała pani Ewa, oprawę uświetniła swoją grą i śpiewem niezawodna pani organistka. Na koniec kapłan poświęcił tornistry i przybory szkolne uczniów klasy pierwszej i udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa na nowy rok nauki i pracy.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Palmy Wielkanocne na Niedzielę Palmową w Głubczynie

Nowy Relikwiarz w Kościele w Głubczynie