W dniu 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kościół w Skórce obchodził swoje „imieniny”, ponieważ jest pod wezwaniem Narodzenia NMP. W Polsce w tym czasie święci się ziarno pod nowy zasiew, dlatego mówi się również o Święcie Matki Bożej Siewnej.
Wnętrze kościoła było pięknie udekorowane /snopki ze zboża, kwiaty, wieniec żniwny/ przez członków rady parafialnej. Ksiądz proboszcz w homilii nawiązał do historii Święta Narodzenia NMP, porównał ziarno do Słowa Bożego, które posiane na glebie serc ludzkich przynosi plon stokrotny. Celebrans zwrócił uwagę słuchających, że Narodzenie Maryi rozpoczęło Boży plan zbawienia świata. W procesji z darami parafianie złożyli kwiaty, ziarno pod nowy zasiew, chleb i bułki upieczone z tegorocznego ziarna.
Uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili wiersz o Matce Bożej Siewnej, która przez Polskę wędruje; rzuca ziarno w rolę; wszędzie łaski, miłość i zgodę sieje; wiarę umacnia; daje obfite plony, aby chleba nie zabrakło na polskiej ziemi i kwitła Boża chwała.
Na zakończenie uroczystości uczestnicy wyruszyli w procesji wokół kościoła, śpiewając pieśń „Ciebie Boga wysławiamy”, wyrażając Stwórcy uwielbienie i dziękczynienie; otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Mirosław podziękował za uczestnictwo i przygotowanie uroczystości oraz poprosił o zabranie do domów poświęconych bułeczek.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.