W dniu 2.09.2019 r. nauczyciele, rodzice, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Skórce uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/20, której przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Krupiński. Uczniowie zaangażowali się w oprawę nabożeństwa - pierwszy fragment Pisma Świętego przeczytał uczeń klasy VII, Franciszek Szpakowicz, modlitwę wiernych – również przeczytał uczeń klasy VII, Franciszek Morawski.
Ksiądz proboszcz w homilii zachęcał uczniów do systematycznej nauki, dobrego zachowania, nauczycielom i rodzicom oraz pracownikom szkoły życzył cierpliwości i sukcesów w pracy nad kształtowaniem charakterów młodych ludzi.
W modlitwie wiernych polecaliśmy Dobremu Bogu papieża Franciszka, księdza proboszcza, nauczycieli, rodziców, pracowników i uczniów szkoły, aby mieli odwagę, swoim życiem, świadczyć o miłości i dobroci Boga.
Kościół do odprawienia Mszy Świętej jak zawsze pięknie przygotowała pani Ewa, oprawę uświetniła swoją grą i śpiewem niezawodna pani organistka. Na koniec kapłan poświęcił tornistry i przybory szkolne uczniów klasy pierwszej i udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa na nowy rok nauki i pracy.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.