W dniu 31.05.2018r. mieszkańcy Skórki i Rogownicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, aby uczcić Jezusa pod postacią chleba i wina oraz swoją rocznicę przeżywały dzieci, które rok temu miały pierwszą Komunię Świętą. Oto  kilka informacji dotyczących uroczystości Bożego Ciała:
Nazwa „Boże Ciało” stanowi formę skróconą, gdyż pełna jej forma brzmi: „Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej” i celebrowana jest na cześć Najświętszego Sakramentu, a więc obecności Chrystusa na ziemi pod postacią chleba i wina.
Chrześcijanie w szczególny sposób święcą Ciało i Krew Chrystusa chcąc uczcić Ofiarę, jakiej przyrzeczenie zostało złożone na Wieczerzy Pańskiej i wypełnione poprzez mękę Pańską. Ostatnia Wieczerza ma co prawda swoje obchody w Wielki Czwartek, jednak wtedy wspomina się cierpienie oraz zapowiedź śmierci Chrystusa i dlatego jest to święto smutne. Boże Ciało natomiast to radosne wspomnienie poświęcenia się Chrystusa dla ludzkości oraz ustanowienia Eucharystii.
Tradycyjnie święto to obchodzi się w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Jego korzenie sięgają XII wieku, kiedy to św. Julianna z Cornillon – zakonnica klasztoru augustianek – doznała objawienia, w którym Jezus Chrystus zażądał, aby wprowadzić święto ku czci Eucharystii. Po dokładnym przyjrzeniu się cudom oraz objawieniom postanowiono uznać objawienia za wiążące i ustanowić rzeczone święto, którego pierwsza celebracja odbyła się w 1246 roku.
W święto Bożego Ciała przez ulice i drogi niemal wszystkich miast i wsi przechodzą uroczyste procesje wiernych intonujących pieśni i recytujących modlitwy. Niesiony jest także Najświętszy Sakrament, który często znajduje się pod baldachimem lub na innym, ozdobnym i wywyższonym, miejscu. Istnieje także zwyczaj, w którym ubrane na biało dzieci komunijne sypią płatki kwiatków na ulice, którymi przechodzić będzie procesja. Jest to znak uwielbienia dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Mszę Świętą celebrował nasz ks. proboszcz, rodzice wraz z  dziećmi rocznicowymi przygotowali czytania, modlitwę wiernych, procesję z darami i podziękowania. W homilii celebrans zachęcał dzieci do częstego przyjmowania Jezusa pod postacią chleba, który obdarza nas potrzebnymi łaskami i dlatego oddajemy cześć Bożemu Ciału.
Następnie udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy, wierni nieśli krzyż, sztandar maryjny, dziewczynki sypały kwiatki, razem maszerowały dzieci komunijne i rocznicowe, kapłan niósł Jezusa pod postacią chleba w monstrancji, śpiewaliśmy pieśni eucharystyczne, na koniec odśpiewaliśmy hymn „ Ciebie Boga wysławiamy” i ks. Mirosław podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości oraz wspólne uwielbienie Boga  a następnie udzielił błogosławieństwa i życzył dobrego świętowania.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego