Dnia 21.05.2017 r. w Kościele p.w. Narodzenia NMP w Skórce przeżywaliśmy I Komunię Świętą, do której przystąpiło dziesięcioro dzieci z klasy trzeciej - 3 dziewczynki i 7 chłopców. Uroczystość rozpoczęła się przy figurze Matki Bożej - Królowej Rodzin, gdzie ksiądz celebrans powitał rodziców i dzieci, poświęcił książeczki, różańce, świece i łańcuszki z medalikami, następnie dzieci poprosiły o błogosławieństwo rodziców. W procesji udali się wszyscy do kościoła.
Rodzice dzieci komunijnych poprosili księdza proboszcza o udzielenie komunii św., przeczytali fragmenty Pisma Świętego, dziewczynki zaśpiewały psalm. W homilii celebrans mówił o przyjmowaniu Ciała Jezusa pod postacią chleba i zachęcał do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. W modlitwie wiernych wierni modlili się w różnych intencjach - za papieża, biskupów, księży, rodziców, nauczycieli, dzieci pierwszokomunijnych, dziadków, rodziców chrzestnych. W procesji z darami dzieci niosły kwiaty, świecę, bochen chleba, białą szatkę - symbol czystości, chleb i wino. Rodzice podarowali komplet obrusów na ołtarz.
Przed udzieleniem Komunii św. dzieci zaprosiły Jezusa pierwszy raz do swoich serc, pomodliły się specjalną modlitwą i podziękowały słowami i kwiatami tym, którzy pomogli im tak pięknie przygotować się do przeżycia tej uroczystości. Otrzymały pamiątkowe obrazki od ks. proboszcza i podziękowania od pana burmistrza. Na zakończenie była wspólna, pamiątkowa fotografia.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.