W naszej parafii i szkole przeżywaliśmy w dniu 15.05.2016r. Uroczystość I Komunii Świętej. W tym roku po raz drugi dzieci przyjęły Najświętszy Sakrament w klasie trzeciej, było ich 15 osób. Uczniowie z Paruszki i z Dolnika uczestniczyli we Mszy Świętej Komunijnej w Głubczynie w dniu 8.05.2015r. Uroczystość I Komunii Świętej w Skórce rozpoczęła się o godz. 11.00 procesją od figury Matki Boskiej Królowej Rodzin. Tutaj dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo, ks. proboszcz powitał wszystkich i poświęcił różańce, książeczki i świece.
W kościele pani Lechowicz i pan Koper  w imieniu rodziców poprosili ks. celebransa o udzielenie ich dzieciom sakramentu Komunii Świętej, następnie dzieci przeprosiły Boga za popełnione zło. Pierwsze i drugie czytanie usłyszeliśmy z ust również rodziców, psalm zaśpiewały dziewczynki pierwszokomunijne. W homilii ks. kaznodzieja zwrócił uwagę dzieciom, że pod postacią chleba znajduje się prawdziwy Jezus, który przychodząc do naszych serc pomaga nam czynić dobro i chroni od zła. Dzieci wzięły udział w modlitwie wiernych i procesji z darami, którymi były: kwiaty, świeca, modlitewnik i różaniec, wino i chleb. Rodzice złożyli w darze ofiarę pieniężną na remont kościoła.
Po przyjęciu Chrystusa pod postacią chleba, dzieci podziękowały Jezusowi za przyjście do ich serc za życie i miłość; kapłanowi za troskę duszpasterską; rodzicom za życie i wiarę; dziadkom, że zechcieli być z nimi; rodzicom chrzestnym za dobroć i życzliwość; nauczycielom za przekazaną wiedzę i wychowanie; pani organistce i scholi za uświetnienie śpiewem Eucharystii; pani Ewie za posługę przy ołtarzu.
Na zakończenie ks. proboszcz pobłogosławił wszystkich, dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z Jezusem Miłosiernym z racji Roku Miłosierdzia oraz pamiątki od burmistrza, a pan fotograf wykonał grupowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że Pan Jezus, który przyszedł po raz pierwszy do serc trzecioklasistów, będzie częstym Gościem i Przyjacielem.Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.